Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyučovanie a predmety

Na Rokforte trvá jeden školský rok 2 mesiace. Zápis na predmety trvá jeden týžden začiatkom 1 mesiaca. Ak sa chce študent zapísať na predmety tak kolonku nájde v hlavnom menu pod názvom Zápis na predmety. Ak študent nestihne zápis tak ostaáva v ročníku a na ďaľší školský rok ročník opakuje. Ak už je zapísaný tak predmety na ktoré sa zapísal nájde vo svojom profile.

Učebné látky spolu s formulárom na odoslanie domácej úlohy nájde v učebni daného predmetu. Počas školského roka nájdu študenti v učebniach 2 látky spolu s domácou úlohou. 1 látku na 1 mesiac. Žiaci získavajú za vypracovanie domácich úloh známky a známky sa potom premenie na kredity. Podľa kreditov sa potom určí či ročníkom prešiel alebo nie. Známky nie sú rovnaké ako na muklovských školách.

Známky a počet kreditov za ne

V (výborný) = 100 kreditov,

P (prekonáva očakávania) = 80 kreditov

D (dostatočný) = 55 kreditov

S (slabý) = 30 kreditov

H (hrozný) = 10 kreditov

T (troll) = - 5 kreditov

X (nevypracovaná úloha) = - 50 kreditov

Ak chcete ukončiť ročník a prejsť do ďalšieho, musíte získať určený počet kreditov. Každým ročníkom sa to zvyšuje takže to znamená že sa budete musieť prihlasovať stále na viac predmetov. V 5. a 7. ročníku je odlišný systém známkovania lebo žiaci robia skúšky V.Č.Ú a M.L.O.K.-y (pozria viac Rokfortská knižnica- V.Č.Ú. a M.L.O.K.-y).

Počet kreditov potrebný na postup

z 1. do 2.roč. - 70 kreditov

z 2.do 3.roč. - 130 kreditov

z 3.do 4.roč. - 210 kreditov

z 4. do 5.roč. - 350 kreditov

z 5. do 6.roč. - 600 kreditov (V.Č.Ú.)

zo 6. do 7.roč. - 800 kreditov

zo 7. roč. na kvalifikovaného čarodejníka - 1000 kreditov (M.L.O.K.-y)

Ak sa študent cez školský rok študent zapíše na nejaký predmet a nebude na ňom pracovať bude mu za každý predmet na ktorom nepracoval odobratých 50 kreditov. Ak však študent včas podá vysvetlenie prečo si nevypracoval domácu úloha nedostane žiadnu známku ani žiadne kredity. Ospravedlnenie že ste sa zapísal na veľa predmetov a nestíhate je neplatné. Mali ste si skôr rozmyslieť či to budete zvládať!

Zoznam predmetov a ich popis

Aritmancia

Na tomto predmete budeme vymýšľať rôzne básničky, príbehy, porekadlá, čarodejnícke hádanky alebo iné verše podľa toho, akú budeme mať náladu alebo podľa ročného obdobia. Tieto práce sa potom môžu využiť pri rôznych príležitostiach na Rokforte ako napríklad slávnostiach alebo večierkoch.

Vyučujúci profesor:

Astronómia

Ak vás zaujímajú hviezdy a celý vesmír tento predmet by sa vám mohol páčiť. Budeme študovať hviezdy a vesmír, písať poviedky na túto tému a študovať rôzne fakty. Preneste sa na chvíľu do tohto sveta a ponorte sa s nami do sveta hviezd.

Vyučujúci profesor:

Čarovanie

Tu sa naučíme na čo nám je vlastne prútik a ako by sme ho mohli používať. Učia sa tu rôzne zábavné, potrebné aj úplne bežné kúzla ktoré sa vám zídu do bežného života.

Vyučujúci profesor:

Dejiny mágie

Máte radi svet ktorý bol pred nami? Radi sa zaoberáte históriou a hlavne mágie? Tak sa prihláste na tento predmet a určite sa o tom dozviete viac. Budeme ,,špekulovať,, nad dejinami Rokfortu, aké sú a aké by mohli byť a taktiež nad dejinamy celej mágie.

Vyučujúca profesorka:

Elixíry

Už ste niekedy skúsili uzavrieť šťastie, smútok, slávu alebo moc len do maličkej fľašticky vo forme kvapaliny? Tak tu to skúsite a skúsite vyrobiť aj plno iných vecí. Niektoré elixír sú náročnejšie niektoré oveľa ľahšie. Je to len v praxi a v tvoich rukách.

Vyučujúci profesor:

Herbológia

Čarovné rastliny vedia byť niekedy veľmi zaujímavé a dokážu robiť neočakávné veci. Skúste sa ponoriť do ich sveta a začať ich skúmať s rôznymi spôsobmi. Budeme ich spolu sadiť aj presádzať, polievať a starať sa o nich.

Vyučujúci profesor:

Magické šifry

Radi lúštite rôzne hlavolamy a krížovky? Tu sa knim trošku priblížime. Budeme spoznávať nové druhy hlavolamov,povieme si ako ich lúštiť a vymyslíme si aj rôzne iné úlohy na lúštenie. Je to iba o logike vášho myslenia.

Vyučujúci profesor:

Obrana proti čiernej mágii (OPČM)

Už názov tohto predmetu nám hovorí čo sa tu asi budeme učiť. Naučíme sa tu brániť proti rôznym nebezpečným zaklínadlám a zistíme ako fungujú. Spoznáme tu veľa zaklínadiel na obranu ktoré sa nám iste raz zídu.

Vyučujúci profesor:

Starostlivosť o zázračné tvory (SOZT)

Máte radi zázračné tvory a chceli by ste sa o ne starať a zistiť o nich viac? Spoznáme tu nové druhy ale určite sa budeme učiť aj o takých o ktorých ste už počuli ale nevedeli ste čo to vôbec je ako to vyzerá.

Vyučujúci profesor:

Staroveké magické znaky (SMZ)

Keď ste sa niekedy len tak bezvýznamne potulovali po Rokforte iste ste si všimli nejaké hlúposti ktoré tu nepasujú. V skutočnosti to ale nie sú hlúposti ale znaky ktoré tu nechali naši predkovia od čias založenia Rokfortu. My sa pokúsime roz

Vyučujúci profesor:

Transfigurácia

Zdala sa vám niekedy hra RPG veľmi ťažká? Ak áno alebo vás len tak zaujíma tak sa prihláste na tento predmet. Najprv sa naučíme základy hrania a nakoniec ju budeme aj hrať alebo vymýšľať RPG príbehy.

Vyučujúci profesor:

Veštenie

Pomyslíte si že predpovedanie budúcnosti je hračka ale nie každý by dokázal predpovedať budúcnosť pre Rokfort! Na týchto hodinách sa budeme zamýšľať ako zrealizovať rôzne veci na Rokforte ako napr. metlobal. Študenti ktorý sa na tento predmet prihlásia by mali mať rozvinutú krativitu.

Vyučujúci profesor:

Život a zvyky mukov (ŽZM)

Tento predmet je vhodný pre tých tkroý pochádzajú z muklovských rodín alebo ich zaujímajú muklovia. Budeme sa tu zaujúmať o ich zvyky, o ich veci a o ich život celkovo.

Vyučujúci profesor: