Fakulty

Na Rokforte žiaci študujú v štyroch rôznych fakultách. Do fakúlt ich zaraďuje po registrácií Triediací klobúk. Potom tam budú prebývať 7 rokov a získavať pre svoju fakultu body zapájaním do rôznych šúťaží, za šikovnosť, mimoriadne úsilie alebo pomoc. Každá z fakúlt má svojho vedúceho, ktorý sa o ňu stará. Aby boli fakulty pestrejšie, každá má svoju farbu a zviera. Nachádzajú v štyroch veiach, ktoré sú postavené oproti sebe.

Vedúci fakulty: Ashley Lupin

Zakladateľ fakulty: Richard Chrabromil

Duch: Takmer Bezhlavý Nick

Zviera: lev

Farby: žltá, červená

Do tejto fakulty triediaci klobúk zaraďuje študentov chrabrých, múdrych i odvážnich. Miesto si tu nájdu aj tí čo sa zastanú svojich priateľov. Sú priateľský a radi sa s vami pozhovárajú.

Zakladateľ fakulty: Brunhilda Bystrohlavová

Duch: Sivá dáma

Zviera: orol

Farby: hnedá, modrá

Bystrohlavčania sú múdri a priateľský študenti. Nemajú radi konflikty a hádky. Vždi si stanovia cieľ a idú si za ním.

Zakladateľ fakulty: Brigita Bifľomorová

Zviera: jazvec

Farba: žltá, čierna

Do tejto fakulty vás klobúk zaradí ak ste veľmi múdri a vždy máte všetko perfektné. Máte radi aj maličké detaily ktoré si nie všetci všimnú .Žiaci v tejto fakulte dosahujú v škole najlepšie výsledky.

Zakladateľ fakulty: Salazar Slizolin

Zviera: had

Farby: sivá, zelená

Tu sú iba tí čo majú čistú krv. Sú vždy lepší od tých druhých a nemajú radi muklov. Nie sú zlí a vždy by urobili všetko pre to, aby dosiahli svoj cieľ. (sú tú viac menej tí, ktorých rodičia slúžia lordovi Voldemortovi)